Gürcistan Heyetinden TÜBİTAK UME’ye Ziyaret

-A +A

Shota Rustaveli Gürcistan Ulusal Bilim Vakfı (SRGNSF) yetkilileri TÜBİTAK ve SRGNSF arasında imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında 25-26 Ocak 2018 tarihlerinde TÜBİTAK UME’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

İki ülke bilim insanları arasında ortak araştırma ve geliştirme projelerini desteklemek amacıyla TÜBİTAK ve SRNSF arasında 9 Şubat 2016'da imzalanan "Bilim ve Teknoloji Alanında İşbirliği Protokolü" uyarınca gerçekleştirilen ziyarete, SRGNSF Genel Müdürü Prof. Manana MIKABERIDZE, Genel Müdür Yardımcısı Dr. Nino GACHECHILADZE, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif ERGİN, TÜBİTAK UME Müdürü Dr. Mustafa ÇETİNTAŞ, UİDB İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürü Dr. Zeynep ARZIMAN  ve TÜBİTAK UME ve TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı’ndan uzmanlar katıldı.

TÜBİTAK’ın Gebze Yerleşkesindeki enstitüler hakkında bilgi almak ve işbirliği kurulmasına yönelik temaslarda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen programda TÜBİTAK UME hakkında bilgiler aktarılan ve laboratuvarlarını inceleme olanağı da sunulan konuk heyete TÜBİTAK MAM, TÜBİTAK BİLGEM ve TÜBİTAK MARTEK hakkında da tanıtıcı sunumlar yapıldı.

Gürcistan’da bilimsel Ar-Ge faaliyetlerini destekleyen devlet kuruluşu olan SRGNSF ile TÜBİTAK’ın arasında imzalanan işbirliği anlaşmasına dayanarak Türk ve Gürcü araştırma kurumları arasında ortak projelere mali destek sağlamak için yürütülen ikili işbirliğinin daha da genişletilmesi hedefleniyor. 

Fotoğraflar

02.02.2018