İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ile İşbirliği Anlaşması

-A +A

TÜBİTAK UME ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa arasında 17 Şubat 2020 tarihinde bilimsel metrolojik işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa adına Rektör Prof. Dr. Nuri AYDIN ve TÜBİTAK UME adına Enstitü Müdürü Dr. Mustafa ÇETİNTAŞ’ın imza attığı protokol töreni toplantısına İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol İNCE ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi öğretim üyesi ve aynı zamanda Proje ve Teknoloji Ofisi (İÜC-PROTEK) Müdürü Prof. Dr. Ali Aydın ile her iki kurumdan öğretim üyeleri ve araştırmacılar katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında girişimsel radyoloji ve medikal metroloji alanları başta olmak üzere bilimsel ve teknolojik konularda nitelikli, temel ve ürüne yönelik uygulamalı-bilimsel, teknolojik araştırma ve projeler yapmak ve teknolojik alanlarda bilim insanı yetiştirmek amacıyla iki kurum işbirliği içinde çalışmalar yapacak.

Karşılıklı sunumların da yapıldığı protokol imza töreni toplantısı sonrasında Rektör AYDIN ve beraberindeki heyete TÜBİTAK UME’nin laboratuvar kapasitesi hakkında bilgilerin aktarıldığı bir laboratuvar ziyareti de gerçekleştirildi.

 

Fotoğraflar

24.02.2020