Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR TÜBİTAK UME’yi Ziyaret Etti

-A +A

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR 18 Nisan 2019 günü TÜBİTAK UME’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

TÜBİTAK UME’nin özellikle son dönemde metroloji alanında yaptığı atılımları yerinde incelemek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette Mehmet Fatih KACIR’a, Enstitü Müdürü tarafından genel UME tanıtımı yapılarak UME’nin ülke içinde ve uluslararası alandaki faaliyetleri hakkında bilgiler sunuldu. Sununun ardından Bakan Yardımcısı KACIR, laboratuvar faaliyetlerini yerinde inceledi.

Zaman-Frekans ve Dalgaboyu Laboratuvarında zaman sinyalinin elde edilmesi izlenebilirliği ve dağıtımı ve  Rb bazlı atomik saat hakkında bilgiler alan Bakan Yardımcısı KACIR, Elektromanyetik, Akışkanlar ve Atomik Sensörler laboratuvarlarını da ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceledi.

Özellikle Akışkanlar Laboratuvarında gerçekleştirilen Pitot Tüp ve Atomik Sensörler Laboratuvarında gerçekleştirilen Atomik Cell Dolumu ve Atomik Manyetometre ile Atomik Spin Jireskop projeleri ile yakından ilgilenen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR projelerde gösterilen başarılar karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

02.05.2019