TÜBİTAK UME 4. Ulusal Laboratuvar Akreditasyonu ve Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ne Katıldı

-A +A

TÜBİTAK UME 25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen 4. Ulusal Laboratuvar Akreditasyonu ve Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ne (ULAG) katıldı.

Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve TS EN ISO/IEC 17025 Standardının tüm maddelerinin ve sorunlu alanlarının ele alındığı ve geleneksel hale gelen organizasyon Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Sempozyumun ilk iki gününde TS EN ISO/IEC 17025 ile ilgili, son gününde ise laboratuvar güvenliği ile ilgili konular ele alındı. Bunun dışında, mikrobiyolojik analizler ile mekanik ve fiziksel test alanlarında ölçüm belirsizliği uygulamaları da iki ayrı salonda paralel oturumlar şeklinde uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

TÜBİTAK UME uzmanlarının çeşitli konularda yaptıkları sunumlarla destek verdiği organizasyonda ayrıca açılan bir standla özellikle referans malzeme üreticisi olarak ISO Guide 34 standardına göre akreditasyon belgesi almaya hak kazanan ülkemizdeki ilk kuruluş ve dünyada az sayıdaki enstitüden biri sıfatını taşıyan TÜBİTAK UME’nin üretmiş olduğu sertifikalı referans malzemeler tanıtıldı.

Ülkenin metroloji alanında öncü kuruluşu olma sorumluluğuyla sektörün işleyişine destek vermeye devam eden TÜBİTAK UME’nin 4. Ulusal Laboratuvar Akreditasyonu ve Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ne daki standı katılımcı ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Fotoğraflar

07.05.2018