TÜBİTAK UME 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na katıldı

-A +A

TÜBİTAK UME 25-26 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ICSG 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na katıldı.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da desteklenen ve önümüzdeki dönemde mevcut enerji şebeke sisteminin, akıllı şebeke yönetim sistemine kayacağı ve uluslararası alanda daha da yaygınlaşacağı dünyada; giderek artan enerji talebinin daha rasyonel kullanılması için akıllı sayaç politika ve stratejileri ile otomasyon sistemlerine büyük katkı sağlayacağı düşüncesiyle gerçekleştirilen fuar boyunca TÜBİTAK UME akıllı şebekeler, yenilenebilir enerji ve bu alanlarda ölçüm ihtiyaçları için çözüm ortağı arayan paydaşlarıyla görüşmelerde bulundu.

Akıllı şebeke ve otomasyon alanında çok çeşitli ve yeni teknoloji ürünlerinin sergilendiği fuarda, paydaşların metroloji alanındaki hizmet ve Ar-Ge talepleri alınarak, TÜBİTAK UME'nin yürüttüğü faaliyetler hakkında ziyaretçilere bilgiler verildi.

Ülkenin metroloji alanında öncü kuruluşu olma sorumluluğuyla sektörün işleyişine destek vermeye devam eden TÜBİTAK UME’nin 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’ndaki standı katılımcı ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Fotoğraflar

07.05.2018