TÜBİTAK UME 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı’na Katıldı

-A +A

TÜBİTAK UME 28 Kasım-1 Aralık 2019 tarihleri arasında”İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) faaliyetleri kapsamında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen en büyük Helal Fuarı 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo’ya katılım sağladı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Dünya Helal Zirvesi ile her yıl eş zamanlı gerçekleştirilen ve sergi alanları, profesyonel alım heyetleri eşliğinde B2B programları, çalıştaylar gibi birçok etkinliğin gerçekleştirildiği 7. İİT Helal Fuarına 35 farklı ülkeden 300’ün üzerinde yerli ve yabancı kurum ve firmayla birlikte 40.000’e yakın ziyaretçi katıldı.

Helal üretim sektörüyle ilgili çok çeşitli ürün ve yeni çalışmaların sergilendiği fuarda, paydaşların metroloji alanındaki hizmet ve Ar-Ge talepleri alınarak, TÜBİTAK UME'nin yürüttüğü faaliyetler hakkında ziyaretçilere bilgiler verildi.

Ülkenin metroloji alanında öncü kuruluşu olma sorumluluğuyla sektörün işleyişine destek vermeye devam eden TÜBİTAK UME’nin 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo Fuarı’ndaki standı katılımcı ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Fotoğraflar

05.12.2019