TÜBİTAK UME İstanbul Gençlik Festivali’ne katıldı

-A +A

TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü 2-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’ne katıldı.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da desteklenen ve 5 gün boyunca açık ve kapalı alanlarda yaklaşık 750.000 genci ağırlayarak ziyaretçi rekoru kıran festivale TÜBİTAK UME dışında, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UZAY ile birlikte kamu ve özel sektörden pek çok kurum ve firma katılım sağladı.

Türkiye’nin en sevilen markalarını, kültür-sanat etkinliklerini, teknolojik deneyimleri, spor aktivitelerini, söyleşileri ve konser etkinliklerini bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik festivalinde açılan TÜBİTAK UME standında katılımcılara enstitünün yürüttüğü faaliyetler ile işe alım ve staj süreçleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Ülkenin metroloji alanında öncü kuruluşu olma sorumluluğuyla sektörün işleyişinin yanı sıra metroloji farkındalığının artmasına da destek vermeye devam eden TÜBİTAK UME’nin İstanbul Gençlik Festivali’ndeki standı katılımcı ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Fotoğraflar

15.05.2018