TÜBİTAK UME “Saudi Qualex” Fuarına Katıldı

-A +A

TÜBİTAK UME 29 Nisan-1 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen 2. Suudi Arabistan Uluslararası Kalite Forumu ve Sergisi’ne katıldı.

Suudi Arabistan Enerji, Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanlığı tarafından da desteklenen organizasyon, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Riyad Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi.

TÜBİTAK UME’nin yanı sıra Suudi Arabistan ve çevre ülkelerden çok sayıda kurum ve firmaların da yer aldığı fuarda, üç gün boyunca bölgede metroloji, standardizasyon ve kalite alanında yeni işbirliklerin kurulmasına yönelik temaslarda bulunuldu.

Suudi Arabistan’ın metroloji alanında dünyaya entegre olmasında önemli katkıları bulunan TÜBİTAK UME’nin standında organizasyon boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilere metroloji altyapısı ve faaliyetleri hakkında bilgiler aktarıldı.

Bölgede giderek gelişen metroloji çalışmalarında öncü kurum olmayı hedefleyen ve bu doğrultuda deneyimlerini bölge kuruluşlarıyla paylaşmayı planlayan TÜBİTAK UME’nin standı katılımcı ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Fotoğraflar

09.05.2018