Laboratuvar Çalışanları

-A +A

Ali Ekber KARADAĞ

Gebze Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nden 1995 yılında mezun olmuştur. Önlisans eğitimini, Sakarya Üniversitesi Adapazarı Meslek Yüksek Okulu Mekatronik Bölümü’nde 2010 yılında tamamlamıştır.

1997 yılında TÜBİTAK MAM Bakım Onarım Birimi'nde Teknisyen unvanıyla işe başlayıp 2001 yılında TÜBİTAK UME’ye geçmiştir. Halen Ar-Ge Destek ve Bilgi Sistemleri Laboratuvarı'nda başteknisyen olarak çalışmaktadır. Kontrol sistem tasarım ve uygulamalarının geliştirilmesi, otomasyon sistemleri pano tasarımlarının yapılması, elektrik projelerinin ve devre şemalarının hazırlanması konularında çalışmaktadır.

Ayhan ÖZDEMİR

1976 yılında Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü'nden mezun olmuştur. 1976-1979 yılları arasında özel sektörde çalışmış olup 1981 yılında TÜBİTAK Malzeme Bölümü Hassas Döküm Laboratuvarı'nda teknisyen olarak işe başlamıştır. 1994 yılında TÜBİTAK UME Mekanik Atölyesi'nde çalışmaya başlamış olup atölyenin kurulması çalışmalarında görev almıştır.  Halen Ar-Ge Destek ve Bilgi Sistemleri Laboratuvarı 'nda başteknisyen olarak çalışmaktadır.

Oğuzhan ACAR

Lisans eğitimini 1999 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar Eğitimi, Yüksek Lisans Eğitimini ise 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Bilgisayar Eğitimi Bölümü'nde tamamlamıştır.

2000 yılında TÜBİTAK UME Bilgi İşlem Birimi'nde Help Desk olarak çalışmaya başlamıştır. 2005 yılından itibaren TÜBİTAK UME’de Bilgisayar Ağ Sistemleri Aktif/Pasif Cihaz Yönetimi, Windows Domain/DC/DHCP/DNS Sunucu Yönetimi, Güvenlik Kamera İzleme Sistemi Yönetimi, Kartlı Geçiş Sistemi Yönetimi ve Yangın Algılama Sistemi Yönetimi görevlerini yürütmektedir.

Osman Özgür YÜRE

1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun olmuştur. 1998-2002 yılları arasında Siemens Business Services Helpdesk ve takım lideri görevlerinde bulunmuştur.

2003 yılında TÜBİTAK UME Bilgi İşlem Birimi’nde araştırmacı olarak çalışmaya başlamış ve halen Ar-Ge Destek ve Bilgi Sistemleri Laboratuvarı'nda çalışmalarına devam etmektedir.

Bilgisayar ve sunucu işletim sistemlerine yazılım ve donanım desteği, active directory, DNS, DHCP yönetimleri, antivirüs yönetimi, windows güvenlik ve yama yönetimi, ağ yazıcı ve dosya sunucusu yönetimi, sunucu/client yedekleme işlemleri ve yedekleme uygulamaların yönetimi ile bakım ve onarım hizmetleri, fiziksel ortamdan sanal ortama veya farklı fiziksel donanım aktarımları, sanallaştırma sistemleri kurulum ve yönetim işlemleri,  orta seviye Linux işletim sistemleri kullanımı / yönetimlerinden sorumludur.

Özkan KARABAŞ

Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü'nden 1995 yılında mezun olmuştur. Önlisans eğitimini, Sakarya Üniversitesi Adapazarı Meslek Yüksek Okulu Mekatronik Bölümü’nde 2011 yılında tamamlamıştır.
1998 yılında TÜBİTAK UME Mekanik Atölye'sinde teknisyen olarak çalışmaya başlamıştır. Halen Ar-Ge Destek ve Bilgi Sistemleri Laboratuvarı'nda uzman teknisyen olarak çalışmaktadır.

Selim ÇETİN

1984 yılında Haydarpaşa Teknik Lisesi Elektrik Bölümü’nden son seneyi okumadan Yıldız Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’ne girmiş ve 1988’de buradan mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini de Yıldız Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Dalı’nda 1991 yılında tamamlamıştır.

1989 yılında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde uzman yardımcısı olarak çalışmaya başlamış ve 1995-2000 yılları arasında Bilişim Teknolojileri Araştırma Enstitüsü’ne geçmiş ve burada uzman araştırmacı olarak görev almıştır. Bu bölümlerde özellikle görüntü işleme ve bilgisayarlı görme konuları başta olmak üzere gömülü sistem tasarımı (DSP+Mikro denetleyicili sistemler…) konularında çalışmıştır.

2000-2014 yılları arasında özel sektörde AR-GE mühendisi olarak özellikle gömülü sistemler için yazılım ve donanım tasarımında çalışmalarda bulunmuştur. 2014 yılında TÜBİTAK UME bünyesinde yer alan Laboratuvar Destek Birimi’nde uzman araştırmacı olarak çalışmaya başlamıştır. Halen Ar-Ge Destek ve Bilgi Sistemleri Laboratuvarı’nda çeşitli cihazların geliştirilmesi projelerinde görev almaktadır.