Laboratuvar Çalışanları

-A +A

Dr. Ahmet MEREV (Laboratuvar Sorumlusu)

İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında lisans, 1999 yılında yüksek lisans derecesi alarak mezun olmuştur. 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden doktora unvanı almıştır.1996 - 2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2002 yılından itibaren UME Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda uzman araştırmacı ve laboratuvar sorumlusu olarak çalışmaktadır. Yüksek gerilim ölçümlerinde birincil ve ikincil seviye sistemlerin kurulması ve muhafazası konularında çalışmaktadır. Endüstrinin ihtiyacı olan kalibrasyon, test ve cihaz yapımı hizmetlerinin verilmesi konularında çalışmalar yapmakta ve ayrıca yüksek gerilim ölçüm teknikleri ve metroloji konularında çeşitli eğitimler vermektedir.

Serkan DEDEOĞLU

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden 2003 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 2004 yılında bir süre EKA Elektronik A.Ş. firmasında proje mühendisi olarak çalışmış ve 2005 yılında TÜBİTAK UME Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda araştırmacı olarak göreve başlamıştır. Yüksek Gerilim ölçümlerinde birincil ve ikincil seviye sistemlerin kurulması ve muhafazası, endüstrinin ihtiyacı olan kalibrasyon, test ve cihaz yapımı hizmetlerinin verilmesi konularında çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca çeşitli ulusal ve uluslararası yüksek gerilim karşılaştırmalarında görev almaktadır.

İsmail KARAMAN

Bursa Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi'nden 2008 yılında, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden 2012 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Elektrik Tesisleri Anabilim Dalı’nda halen sürdürmektedir. 2012 yılında TÜBİTAK UME’de Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda araştırmacı unvanıyla işe başlamıştır. UME Yüksek Gerilim Laboratuvarı tarafından oldukça geniş bir yelpazede, elektromekanik sanayi üreticilerinin laboratuvarlarında bulunan AC, DC, darbe yüksek gerilim, C/tanδ ve kısmi boşalma ölçüm sistemlerinin kalibrasyonlarını gerek UME’de, gerekse sistemin kullanım alanında gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Endüstriye kalibrasyon hizmeti yanında, test hizmetlerinin de verilmesi görevinde yer almaktadır.

Volkan AYVA

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksek Okulu Endüstriyel Elektronik Bölümü’nden 2007 yılında mezun olmuştur. 2007 yılında EMC Elektronik A.Ş. Test ve Ar-Ge Laboratuvarı’nda test teknikeri olarak göreve başlamıştır. EMC Elektronik A.Ş. firmasında çalıştığı süre boyunca çeşitli sektörlerden firmaların ürettiği cihazların EMC deneylerini gerçekleştirmiş ve deneylerde kullanılmak üzere filtre devreleri tasarlayarak bu alanda tecrübe kazanmıştır. Aynı zamanda TSE 17025 Standardına göre laboratuvarın kalite standartlarının sağlanması konusunda çalışmalarda bulunmuştur. 2012 yılı Şubat ayından itibaren UME Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda test ve kalibrasyon teknisyeni olarak görev yapmaktadır.