TÜBİTAK UME 6-8 Eylül 2023 tarihlerinde Azerbaycan Antitekel ve Tüketici Piyasası Kontrolü Devlet Hizmeti Nezdinde Tüketim Malları Değerlendirme Merkezi (MMC) Başkanı Emil Ahmedov ve Başkan Yardımcısı Hüseyn Abdinov’u ağırladı.

TÜBİTAK UME Uluslararası Ağırlıklar ve Ölçüler Komitesi (CIPM) bünyesinde görev yapan Kütle ve Türetilmiş Büyüklükler Danışma Komitesi (CCM) asil üyeliğine kabul edildi.

TÜBİTAK UME 24 Temmuz 2023 tarihinde Libya Planlama Bakanlığı ve Libya Ulusal Standardizasyon ve Metroloji Merkezi (LNCSM) üst yöneticilerinden oluşan Libya heyetini ağırladı.

TÜBİTAK UME 13 Temmuz 2023 tarihinde “TechnoMart Malezya-Türkiye Teknoloji İşbirliği Programı” kapsamında Malezya heyetini ağırladı.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Yönetim Kurulu 21 Haziran 2023 günü TÜBİTAK UME’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

TUA’nın desteği, TÜBİTAK UME yürütücülüğünde, Milli Uzay Programı stratejik hedeflerinden “Bölgesel Konumlama ve Zamanlama Sistemi’nin” en önemli alt sistemlerinden “Rb Atomik Frekans Standartı Geliştirme Projesi”ne başlandı.

TÜBİTAK UME, "Dünya Metroloji Günü" etkinliği kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerine “Metroloji Farkındalığı Semineri” gerçekleştirdi.

1
2
3
4
5
6
7

1003

1007

1001