TÜBİTAK UME, ülkemizde Sertifikalı Referans Malzeme üretiminin yerli ve milli kaynaklarla sağlanabilmesi ve yurt dışına bağımlılığın önlenmesi amacıyla 19 Ocak tarihinde “SRM Üretiminin Millileştirilmesi Çalıştayı” düzenledi.

EPM kapsamında ülkemizin yer almaya hak kazandığı 14 projenin 12’sine imza atan TÜBİTAK UME aynı zamanda daha önceki programlara göre yeni program için ulusal katkı taahhüdünü de %50 oranında artırmayı başardı.

GULFMET (Körfez Ülkeleri Metroloji Birliği) Genel Kurul ara toplantısında GULFMET Araştırma-Geliştirme Çalışma Grubu başkanlığına 5 yıllık süre için TÜBİTAK UME Kıdemli Başuzman Araştırmacısı Cihan KUZU seçildi.

TÜBİTAK UME Kuantum Metroloji Laboratuvarında çalışmalarını sürdürmekte olan Doç. Dr. Mehmet Cengiz Onbaşlı TÜBİTAK Teşvik Ödülü’nü aldı.

İstanbul Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Semih BİLGEN tarafından 28 Aralık 2022 günü verdiği seminerle TÜBİTAK UME’nin konuğu oldu.

TÜBİTAK UME 28 Aralık 2022 tarihinde Prof. Dr. Hulusi Behçe Lisesi öğrencilerini ağırladı.

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Dekanlığı Makine Teknolojileri Kulübü öğrencileri TÜBİTAK Gebze Yerleşkesini 27 Aralık 2022 tarihinde ziyaret etti.

1
2
3
4
5
6
7

1003

1007

1001