-A +A

"İleri Seviye İmalat için Gelecekteki Metroloji" Çalıştay Duyurusu

"İleri seviye imalat için gelecekteki metroloji" konulu bir çalıştay "Federal Almanya Malzeme Araştırma ve Test enstitüsü  Bundesanstalt für Materialforschung und -prüfung (BAM) 'da 23 Mayıs 2024 tarihinde Berlin' de gerçekleştirilecektir. Çalıştaya kayıt yaptırarak internet üzerinden  katılım sağlayabilirsiniz. 

Aşağıda talep edilen bilgilerinizi, 

First name, surname:
Firm/Institute/University:
Email address:
Attendance: remote (via Webex)

e-mail;
registration-bam8@bam.de 

Adresine göndererek kayıt yaptırabilir, erişim bağlantısı elde edebilirsiniz 

Konu ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz. Kayıt için son tarih 14 Mayıs 2024. 

https://www.euramet.org/publications-media-centre/events/detail/event/workshop-on-the-future-of-metrology-for-advanced-manufacturing 

Çalıştay sırasında, İleri Seviye Üretim için oluşturulan Avrupa Metroloji Ağının tanıtımı yapıldıktan sonra, şimdiye kadar yapılan çalışmalar ve İleri Seviye Üretim için Metrology konusunda oluşturulan Avrupa Strateji dokümanı anlatılacaktır. Daha sonra, Federal Almanya Malzeme Araştırma ve Test enstitüsü (BAM) uzmanları tarafından ileri seviye malzemeler ve üretim konusunda yapılan metroloji araştırmaları hakkında bilgi verilecektir. İleri seviye imalat sanayii ve ileri seviye malzemeler için mevcut ve gelecekteki metroloji gereksinimleri konusunda gerçekleştirilecek  soru-cevap paneli ve münazara sonrası çalıştay tamamlanacaktır. 

Çalıştay dili İngilizcedir. İleri Seviye Üretim için oluşturulan Avrupa Metroloji Ağın'da ülkemiz TÜBİTAK UME tarafından temsil edilmekte olup, bu ağın oluşturulmasında TÜBİTAK UME, Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında fiilen yer almıştır. İlgili çalıştay'da Avrupa Birliğine üye olan aday ülkelerin entegrasyonu için "İleri seviye imalat için metroloji" alanında kapasite oluşturma konusunda yapılan çalışmalar, sorunlar ve yapılması gerekenler için davetli konuşmacı olarak kurum çalışanlarımızdan ilgili proje koordinatörü Doç. Dr. Tanfer YANDAYAN bir sunum yapacaktır. Diğer sunum yapacak davetli konuşmacı bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

https://www.linkedin.com/posts/anita-przyklenk-596b271b7_emn-advancedmanufacturing-bam-activity-7191041688499290115-EzJc/

İlgilenen paydaşlarımıza duyurulur.

13.05.2024