-A +A

TÜBİTAK UME Danışma Kurulu Toplantısı Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde 29 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü Danışma Kurulu Toplantısı sonucunda hazırlanan “Sonuç Bildirgesi” yayınlandı.

Üniversite, özel ve kamu kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile ülkede metroloji alanında hizmet veren firmaların yetkililerinden oluşan 35 üyenin katılımıyla gerçekleştirilen kurul toplantısında bu yıl ilk kez çalıştay formatında yapılan grup çalışmasıyla metrolojik fırsat ve atılımlar hakkında masaya yatırılan sorulara ilişkin üyelerin görüş ve önerileri alındı.

TÜBİTAK UME Müdürü Dr. Mustafa ÇETİNTAŞ tarafından 2020 yılı faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmenin de yapıldığı toplantıda, katılımcılar tarafından kalite altyapısının önemli bir unsuru olan metroloji alanında ülkemizin ihtiyaç ve sorunlarına dair değerlendirmeler de yapıldı.

TÜBİTAK UME’nin plan ve hedeflerinin gözden geçirilmesi açısından belirleyici bir nitelik taşıyan kurul toplantısında, Enstitünün diğer kuruluşlarla ilişki ve koordinasyonunun geliştirilmesi, ülke çapında ölçme ve kalibrasyon sisteminin işleyişi ve bu işleyişte daha etkin bir rol üstlenebilmesi açısından enstitüden beklenen çalışma ve yatırım konuları da görüşülerek bir sonuç bildirgesi hazırlandı.

 

Sonuç Bildirgesi için tıklayınız
 

Fotoğraflar

14.07.2021