-A +A

TÜBİTAK UME Özbekistan Heyetini Ağırladı

TÜBİTAK UME 10 Mayıs 2024 tarihinde Özbekistan Teknik Düzenleme Kurumu Genel Müdürü Akmal JUMANAZAROV başkanlığındaki 13 kişilik  Özbekistan heyetini ağırladı.

Toplantıya Özbekistan Sanayi ve Ticaret Odası, Adalet Bakanlığı, Özbekistan Ulusal Metroloji Enstitüsü (UzNIM), Özbekistan Standartlar Enstitüsü, Özbekistan Akreditasyon Merkezi ve Özbek-Türk Test Merkezi Ortak Girişim kurumlarından temsilciler katıldı.

Ziyarette Özbekistan Metroloji Enstitüsü (UzNIM) ile TÜBİTAK UME arasında halihazırda devam etmekte olan olan iş birliğinin geliştirilmesi için çeşitli mekanizmalar üzerinde duruldu. Daha önce Özbekistan’da Zaman ve Frekans Laboratuvarı kurulumunu gerçekleştiren TÜBİTAK UME’nin, UzNIM’ın uluslararası metroloji sistemine entegrasyonunun artırılması ve alt yapısının geliştirilmesi için yeni laboratuvarların kurulması konusunda verebileceği destekler değerlendirildi.

UzNIM ve TÜBİTAK UME arasında ortak projelerin geliştirilmesi ve UzNIM araştırmacılarınn TÜBİTAK UME’de eğitim alarak teknik donanımlarının iyileştirilmesi konusunda sözlü mutabakat sağlandı.

 

Fotoğraflar

14.05.2024