Sertlik Elmas Uç Kalibrasyonu Karşılaştırması

-A +A

Laboratuvarlar arası karşılaştırmalar (LAK) kalibrasyon/deney laboratuvarlarının teknik yeterliliklerinin ve verdikleri hizmet kalitesinin değerlendirilmesi için önemli bir araçtır. Bu husus, TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardı ve TÜRKAK dokümanlarında da belirtilmektedir.

Akredite laboratuvarların veya akreditasyon için başvuran laboratuvarların, akreditasyon kapsamlarındaki ölçüm büyüklükleri ile ilgili LAK programına katılmaları ve başarılı sonuçlar elde etmiş olmaları TÜRKAK tarafından aranan bir gerekliliktir.

Ülke içinde akredite olmuş veya akredite olmayı planlayan kalibrasyon laboratuvarlarının karşılaştırma ihtiyacı dikkate alınarak, TÜRKAK - TÜBİTAK UME işbirliği çerçevesinde TÜBİTAK UME Sertlik Laboratuvarı tarafından, 2021 yılı içerisinde “Sertlik Elmas Uç Kalibrasyonukonulu laboratuvarlar arası karşılaştırma planlanmıştır.

Karşılaştırmaya katılım için, TÜBİTAK UME web sitesinde yer alan “Laboratuvarlar arası Karşılaştırma / Yeterlilik Testi Başvuru Formu” ile yapılan başvurular 15.02.2021 tarihine kadar kabul edilecektir.

Teklif formu en kısa sürede tarafınıza gönderilecek olup, teklifin onaylanması ile aşağıda verilen linkten ulaşılabilecek UME-ST-20-01 kodlu Sertlik Elmas Uç Kalibrasyonu Karşılaştırması Teknik Protokolü’nde belirtilen şartların da kabul edilmiş olduğu sayılır.

Sertlik Elmas Uç Kalibrasyonu Laboratuvarlar arası Karşılaştırması Teknik Protokolü için tıklayınız

 

TÜBİTAK UME
Sertlik Laboratuvarı

11.01.2021